5 sposobów na obniżenie kosztu energii w Twojej firmie

Czas czytania: 5 minut, Stworzono: 19 stycznia 2018r.

Dużo w ostatnich dniach mówi się o podwyżkach cen energii, szczególnie elektrycznej. Tak to fakt, ceny te mogą wzrosnąć nawet o 70% w porównaniu do tego roku co przełoży się bezpośrednio na wzrost cen wszystkich produktów i usług. Ponadto, prognozowany jest wzrost cen paliw używanych np. do ogrzewania jak węgiel czy gaz. Czy to oznacza, że będziemy zmuszeni płacić więcej za energię uzyskując ten sam efekt? Niekoniecznie! Poniżej przedstawiamy Ci 5 sposobów, które prowadzą do bezpośredniego obniżenia kosztu energii w Twoim przedsiębiorstwie.

Zmiana dostawcy energii

Na rynku obecnych jest wielu sprzedawców energii, szczególnie elektrycznej. Często oferta jest bardzo zróżnicowana i różni się wieloma składowymi. Dobór optymalnej oferty, czyli takiej, która zapewni Ci najniższy koszt za tą samą ilość energii, może zapewnić Ci oszczędności nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu do stanu obecnego. Uważaj jednak, bo w sieci nie brakuje sprzedawców o niskiej reputacji, oferujących bardzo niskie ceny, którzy bardzo często nie wywiązują się z warunków zawartej umowy.

Zmiana taryfy energii elektrycznej

Płacisz za fakturę więcej niż tysiąc złotych miesięcznie? Prawdopodobnie możesz zmienić taryfę, na podstawie której rozliczasz energię elektryczną. W praktyce oznacza to dokładne przeanalizowanie zużycia energii w poszczególnych strefach oraz dobór taryfy, która przy dokładnie takim samym zużyciu zapewni Ci niższy koszt na fakturze.

Zmiana organizacji pracy

Przesunięcie pewnych zadań w Twoim przedsiębiorstwie nawet o godzinę, może znacznie obniżyć końcowy koszt za zużytą energię. Dlaczego? Ponieważ te same działania zostaną wykonane w strefie rozliczeniowej, w której energia jest tańsza. W praktyce ogranicza się to do reorganizacji pracy, która nie musi być bolesna dla Twoich pracowników, a będzie skutkowała niższym kosztem zużycia energii.

Wykorzystanie dotacji z UE poprawiających efektywność energetyczną przedsiębiorstwa

Twój obiekt zużywa dużo energii? Aktualnie obecnych jest wiele funduszy europejskich działających w ramach np. regionalnych programów operacyjnych, oferujących wysokie dofinansowania i dotacje na wymianę bądź wdrożenie urządzeń, których efektywność energetyczna jest bardzo wysoka. Oznacza to, że jesteś w stanie niskim kosztem bądź za darmo zakupić nowe urządzenia, które będą wykonywały tą samą prace, a do tego celu zużyją mniej energii elektrycznej.

Diagnoza źródeł największego zużycia energii

Kluczem do sukcesu w obniżeniu kosztu energii jest diagnoza grup urządzeń, które zużywają jej najwięcej. Audyt efektywności energetycznej pozwala szybko i sprawnie pokazać jakie grupy urządzeń zużywają najwięcej energii oraz konkretnie pokazać dostępne rozwiązania, które będą prowadziły do usprawniania ich wykorzystywania w Twoim przedsiębiorstwie.

Jak zacząć?

Widzisz, że możesz wykorzystać co najmniej jedno z tych rozwiązań, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma JMS Doradcy specjalizuje się w przeprowadzaniu każdego z wyżej wymienionych punktu. Pomagamy firmom obniżyć koszt energii elektrycznej, ciepła czy mediów. Napisz do nas, a przedstawimy Ci bezpłatny plan obniżenia kosztu energii w Twojej firmie.

Działamy na terenie całego kraju.
Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy.

Kontakt